Domka Ivanka pri Dunaji

Register

Prihlásenie

Kontakty

Domka Ivanka

Združenie saleziánskej mládeže stredisko - Ivanka pri Dunaji

Cintorínska 7
Ivanka pri Dunaji
900 28

http://www.ivanka.domka.sk

domkaivanka@gmail.com

poslať správu

Don Bosco
don_boscoPred takmer 200 rokmi prišiel na svet jeden jednoduchý človek s neobyčajnými skutkami. Prišiel, lebo Boh ho tu chcel pre svoj veľký plán, plán, ktorý mal otvoriť srdcia mladých ľudí.
Svoj život dal Bohu už ako malý, aj vďaka svojej matke. Matka Margita mu dávala rady, nie obyčajné, rady, ktoré ho viedli celým životom.

Keď mal 9 rokov, Boh mu vo sne ukázal, aké je jeho poslanie. Sen sa mu vryl do pamäti, no jeho význam pochopil až v pravý čas.
Mal veľkú túžbu stať sa kňazom. Pán začal uskutočňovať svoju vôľu a poslal mu duchovného vodcu dona Calosso. Stali sa veľkými priateľmi a u neho si získal základy svojho kňazského poslania. Don Calosso sa ho snažil usmerňovať v živote a dával mu duchovné rady.

Čoskoro sa stal Ján Bosco kňazom. Jeho veľká túžba sa stala skutočnosťou. Raz, keď sa prechádzal turinskými ulicami, zamyslel sa nad spôsobom života chudobných chlapcov na ulici a práve tu pochopil sen z 9 rokov. Prišiel na to, že jeho úlohou je starať sa o týchto chlapcov. Aby im ponúkol iný život, život lásky, život s Bohom. Aby dal ich životu iný zmysel. Začal sa im venovať a staral sa o nich nie tvrdou rukou, ale s láskou a pochopením. S jeho dobrým prístupom si získal srdcia nielen mladých ľudí. Vytváral oratóriá, kde venoval týmto chlapcom všetok svoj čas. Založil rehoľu saleziánov podľa vzoru Františka Saleského. Jeho dielo sa širilo Turínom, Talianskom a napokon celým svetom. Saleziáni sa dodnes venujú mladým, podľa príkladu dona Bosca. Snažia sa, aby mladí zmysluplne trávili svoj voľný čas, a hlavne im na mladých naozaj záleží.

Veríme tomu, že tento jednoduchý človek s neobyčajnými skutkami si získa srdcia všetkých.

Autori: Aďa Slneková, Veronika Gamanová (Gami)
 
Home Domka Ivanka Don Bosca poznáš?
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov