Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Hudba
Leeland (Christian Rock)

leeland-music-bandTexas, USA (2004 - súčasnosť)

Leeland – kresťanská rocková kapela z Texasu, ktorá vznikla v roku 2004. História kapely sa začala písať v kostole, kde 11 ročný Leeland Mooring zaspieval jeho prvú pieseň Shine. Po úspešnom vystúpení začala celá jeho rodina cestovať po Spojených štátoch, v 14 rokoch sa mladý Leeland dostal do finále skladateľskej a speváckej súťaže. Hoci súťaž nevyhral, priniesla mu široké možnosti – jednou z nich bola aj možnosť spoznať súčasného manažéra kapely.
 
eSPé (Worship)
spolocenstvo-espeSlovensko (2003 - súčasnosť)

Kapela eSPé vznikla v roku 2003 a od tej doby sme už niekoľko krát zmenili obsadenie členov.
V momentálnej zostave fungujeme od roku 2007. Vydali sme spolu 4 štúdiové albumy - Chcem počuť Tvoj hlas (2005), On (2007), Nekonečný (2009), Nestačí (2011), jedno live CD+DVD Enter the Godzone (2010) a singel "Príjmite moc" (2008), ktorý vyšiel ako slovenská verzia hymny Svetových dní mládeže v Sydney.

eSPé vzniklo ako chválový tím spoločenstva SP a naším prvoradým cieľom a víziou je prekračovať limity všednosti vo vzťahu s Bohom, v chvále a uctievaní. Túžime vidieť Božie kráľovstvo tu na zemi zjednotené v bázni pred naším Bohom.

 
Brooke Fraser (Folk Rock)

fraser-brooke-studioWellington, New Zealand (2002 - súčasnosť)

Brooke, ktorá píše pre Hillsong, má aj svoju sólovú dráhu a keďže sa jej ujali skutočne kvalitní producenti, jej sláva išla ďaleko za hranice Nového Zélandu, dá sa povedať, že ďalej než šla popularita Hillsong. Brooke zneje výborne aj keď hrá a spieva s jednou akustickou gitarou. Na skladanie piesní má fakt talent.

Brooke je zase len ďalším dôkazom, že pop rock sa dá robiť s citom. Teda tak, aby to neboli 100-krát ošúchané nič nehovoriace durové harmónie (z ktorých mi je niekedy nevoľno, hlavne keď viac ako 10 minút musím počúvať nemenované rádio), ale niečo, čo má nápad a výraz.
 
Hillsong United (Worship)
hillsong-united-with-hearts-as-one
Sydney, Austrália (1998 - súčasnosť)

Austrálská skupina Hillsong United existuje už takmer desať rokov. Svojim energickým, melodickým, moderným rockom doprevádza kresťanskú skúsenosť pomocou čistých, jednoduchých textov, ktoré spájajú neustále sa rozrastajúce mladé obecenstvo. Ich hudba však nie je zameraná iba pre tínedžerov, má čo povedať všetkým generáciám. Hlavným cieľom skupiny nie je stať sa rockovou hviezdou, čo odmieta, ale svojou hudbou chváliť Boha, a nie sa stať komerčným artiklom na preplnenom hudobnom trhu.
Pravdepodobne aj vďaka tomu patrí Hillsong United medzi najvýznamnejšie kresťanské hudobné, alebo skôr worshipové aktivity zamerané na mládež.

 
Switchfoot (Rock)
switchfoot-hudobna-kapelaSan Diego, California, USA (1996 - súčasnosť)

O Switchfoot sa hovorí ako o kresťanskej rockovej kapele práve pre jej prepojenie s gospelovou scénou a festivalmi. Ale kapela samotná s týmto označením nesúhlasí. „Pre nás je to viera, a nie hudobný žáner“, hovorí Foreman, „vždy sme boli veľmi otvorení a úprimní odkiaľ naše piesne vychádzajú. A tieto piesne sú pre všetkých. Označenie „kresťanský rock“ nás dáva do škatuľky, ktoré veľa ľudí vylučuje. A to nie je to, o čo sa snažíme. „

Pravdou je, že hlavný skladateľ kapely Foreman sa vo svojich textoch vyhýba „kazateľskému“ štýlu, otvorenému vyznávaniu viery, či menu Ježiš. Napriek tomu texty skupiny Switchfoot zachádzajú na hlbinu a prinášajú existencionálne otázky i inšpiráciu. Vďaka tomuto postoju si Switchfoot získali množstvo fanúšikov z radov veriacich i neveriacich ľudí.
 


Home Odporúčame Hudba
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov