Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Knihy
Úspešný život

uspesny_zivot-michel-quoist-thbMichel Quoist Vydavateľstvo: Lúč    2003

Každý z nás túži po úspechu a každý má o ňom aj určitú predstavu. Sú však naše predstavy správne? Kam smerujú naše túžby: k Bohu či k hmote? Akými prostriedkami chceme vytúžený úspech dosiahnuť? Som spokojný so svojím životom a s jeho smerovaním? A ak nie, prečo je to tak? Ako to mám zmeniť? Na tieto neľahké otázky odpovedá v knihe vynikajúci znalec ľudskej duše – Michel Quoist. Svoje hlboké a neopakovateľné myšlienky zostavil do dielka, ktoré možno považovať za malú učebnicu života.

Pozostáva zo štyroch hlavných častí: Človek – Človek a jeho život – Človek a tí druhí – Človek a jeho život v Kristovi. Sú napísané priamo, vecne, presvedčivo a vanie z nich láska autora k čitateľovi. Kniha je skutočne úžasná, povzbudzujúca a isto každého obohatí.

 
Kázne - Dve vína
kazne-milan-bubak-dve-vina Milan Bubák Vydavateľstvo: Calder    2011

Zbierka Dve vína prináša výber 33 kázní Milana Bubáka, rímskokatolíckeho kňaza, ktorý vníma život človeka s úžasnou prirodzenosťou a jednoducho pomenúva veci náboženské, aj svetské.

Na začiatku myšlienka a túžba byť blízko Krista, byť Kristov, sa rozrástla na viditeľné dielo, ktoré vie osloviť toľkých ľudí a toľkým na ceste životom pomohlo hľadať a nachádzať. Tak nech zapísané Milanove slová povzbudia a povedú čitateľa k takému hľadaniu pravdy, krásy a dobra, aby sa každá z nich vyplývajúca dobrá myšlienka a slovo stali skutkom. (Róbert Bezák, trnavský arcibiskup)

ukážka z knihy: Kázne - Dve vína (Milan Bubák)
 
S nikým nechodím a nejsem cvok
thumb_s-nikym-nechodim-a-nejsem-cvok-joshua-harris Joshua Harris Vydavateľstvo: Samuel    2004

Ako vyzerá ozajstná láska? Aké sú nebezpečenstvá nezáväzného chodenia? Ospravedlňuje zamilovanosť všetko? Je možné, aby boli muž a žena priatelia? K čomu je dobré byť slobodný? Čo je to skutočná čistota? Ako sa zodpovedne pripraviť na manželstvo, ktoré obstojí? Čo mám urobiť, aby sa môj život páčil Bohu? Kniha Joshua Harrisa odpovedá na tieto otázky s neobvyklou otvorenosťou, úprímnosťou a odvahou. Po svojom vydaní sa okamžite stala bestsellerom medzi teenagermi a mladými dospelými a bola doteraz preložená do dvanástich jazykov.
 
Ani ň - Ako ochrániť svoje srdce pred zmyselnosťou
ani-n-joshua-harrisJoshua Harris Vydavateľstvo: Samuel    2003

Túto knížku som napísal ako pre mužov, tak pre ženy. Prečo? Pretože žiadostivosť nie je mužský problém. Je to ľudský problém. Žiadostivosť ničí naše vzťahy, okráda nás o duchovný zápal a zanecháva nás pustých a prázdnych. Ale pravdou je, že ty ani ja nemusíme zostávať v bludnom kruhu viny a hanby. Boh nás povolává k vysokej latke – nedať ani ň sexuálnej nemorálnosti. Ponúka nám všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sme túto požiadavku premenili v skutočnosť. Ak si pripravený hľadať praktický plán založený na Božej milosti, plán, ako poraziť žiadostivosť a osláviť čistotu, dúfám, že so mnou vyrazíš na túto sľubnú cestu.    ukážka z knihy - hlavné myšlienky (UPC BA - 12 strán)
 
Rady skúseného diabla
rady-skuseneho-diabla-lewisC. S. Lewis Vydavateľstvo: Porta libri    2008

Vo svojej klasike nás C. S. Lewis zasväcuje do korešpondencie medzi dvoma diablami: skúseným Krutodlakom a jeho synovcom Svrabomilom. Svrabomil práve začína svoju démonickú kariéru v službách "Otca v Hlbinách" a bol poverený, aby odviedol nového kresťana od jeho viery. Kniha je humorným čítaním poukazujúcim na mnohé bežné ľudské problémy, ako je otázka dobra a zla, pokušenie, pokánie či milosť.

 
Očarujúca
ocarujuca-tajomstva-duse-zenyJohn Eldredge a Stasi Eldredge Vydavateľstvo: Redemptoristi    2007

Krása je podstatou ženy. Toto tvrdenie sa nám môže zdať nepravdivé v čase mnohých súťaží miss krásy, v čase, keď sa určujú ideálne miery, ktoré sú pre mnohé ženy nedosiahnuteľné. A aj v srdci samotných žien je zmätok, keď ich krása je na jednej strane obdivovaná, vyhľadávaná, žiadaná, na druhej strane napádaná, zneužívaná, využívaná, popieraná... „Si priveľmi..., si primálo...“ No krása je podstatou ženy preto, lebo je stvorená na obraz a podobu Boha. Ako muž má byť obrazom Boha – bojovníka, tak žena má byť obrazom krásneho Boha, akoby stelesnením jeho krásy.

 
Divoký v srdci
divoky-v-srdci-odhalovanie-tajomstva-duse-muzaJohn Eldredge Vydavateľstvo: Redemptoristi 2007

Každý muž bol raz chlapcom. A každý chlapec má sny, veľké sny o tom, že bude hrdinom, premôže zločincov, vykoná odvážne skutky a zachráni ohrozenú krásku. Ale čo sa stane s týmito snami, keď vyrastieme? John Eldredge v knihe Divoký v srdci vyzýva mužov k obnove ich mužského srdca, stvoreného na obraz vášnivého Boha. A pozýva ženy k tomu, aby objavili tajomstvo mužskej duše a tešili sa zo sily a divokosti, ktorú muži prinášajú tomuto svetu.

 
Robiť ťažké veci
robit-tazke-veciAlex Harris, Brett Harris Vydavateľstvo: Kumran, 2011

Väčšina ľudí nepredpokladá, že pochopíte, čo vám v tejto knihe povieme.
A ak aj pochopíte, nepredpokladajú, že vás to bude zaujímať.
A ak vás to aj bude zaujímať, nepredpokladajú, že s tým niečo urobíte.
A ak aj niečo urobíte, nepredpokladajú, že to vydrží.
MY ÁNO.

„Táto kniha má v sebe obrovskú dynamiku zmeniť životy nielen tínedžerov, ale aj všetkých, ktorí sa ju odhodlajú otvoriť a čítať. Je naozaj čas na zmenu.“
JÁN BUC, kňaz pracujúci s mládežou a riaditeľ TV LUX
 


Home Odporúčame Knihy
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov