Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Kvalitné filmy
Intouchables (2011)

intouchables-nedotknutelni IMDB: 8.6 112 min    komédia/ biografický/ dráma    od 12 rokov    FR    (Nedotknuteľní)

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa, živelného mladíka z predmestia, ktorého práve prepustili z väzenia. Inak povedané, nájde si azda najmenej vhodnú osobu na takúto prácu. Podarí sa im prepojiť nemožné: Vivaldiho s populárnou hudbou, serióznosť a žoviálne vtipy, luxusné obleky a teplákové súpravy. Bláznivé, zábavné, silné, neočakávané a napokon "nedotknuteľné", presne takým sa stane ich priateľstvo. Komédia s dramatickou zápletkou o tom, že ani človek nehybný od krku po palce na nohách, odrazu odkázaný na pomoc druhých, nemusí stratiť zmysel života.
 
Útek zo Sibíra (2010)
the-way-back-utek-zo-sibira IMDB: 7.3 133 min    dobrodružná dráma    od 12 rokov    USA/ SAE/ PL    (The Way Back)

Dráma, založená na skutočnej udalosti z roku 1940, popisuje útek mezinárodnej skupinky väzňov z ruského gulagu. Uprchlíci sa vymania zo zovretia neľútostnej sibírskej zimy, prejdú oblasťou Bajkalského jazera a prekročia Transsibírsku magistrálu. Pred sebou však majú ešte oveľa krutejšie skúšky ľudskej odolnosti a vôle, púšť Gobi, Himaláje a Tibet. Zachránia sa až po 4 000 mílach v Indii. Film Útek zo Sibira je založený na spomienkach Slawomira Rawicza popisujúcich jeho útek zo sibirskeho gulagu. Spolu s tisícimi ďalšími väzňami podstúpil Rawicz krutý trojmesačný transport do pracovného tábora na Sibíri.
 
The King's Speech (2010)
kings-speech-kralova-rec-film IMDB: 8.2 118 min    biografický/ historická dráma    od 12 rokov    UK    (Kráľova reč)

Po smrti otca, anglického kráľa Juraja V. a škandalóznej abdikácii kráľa Eduarda VIII., je Bertie, ktorý celý život trpí poruchou reči, nečakane korunovaný kráľom Jurajom VI. Krajina stojí na prahu 2. svetovej vojny a zúfalo potrebuje silného vodcu. Preto kráľova žena Alžbeta, budúca kráľovná matka, dohovorí svojmu mužovi stretnutie s excentrickým terapeutom reči Lionelom Logue. Po tuhom začiatku sa títo dvaja ponoria do neobvyklého spôsobu liečby a časom medzi nimi vznikne nenarušiteľné puto...
 
Život je krásny (1997)
la_vida_es_bella_life-is-beautiful_zivot-je-krasny IMDB: 8.5 116 min    komédia/ dráma    od 13 rokov    ITA    (Life is beautiful/ La vita è bella)

V roku 1939 prichádza so svojim priateľom do Arezza v Toskánsku čašník Guido Orefice, muž plný energie a bláznivých nápadov. Stretne tu mladú učiteľku Doru a aj napriek tomu, že už má nápadníka, podľahne jeho čaru a vydá sa za neho. Narodí sa im syn Giosue, ale spokojné nažívanie sa čoskoro skončí. Guido je totiž pôvodom Žid a pred koncom druhej svetovej vojny ho aj spolu so synom a ženou odvlečú do koncentračného tábora. V snahe uchrániť syna pred hroznou pravdou predstiera, že tábor, kde sú uväznení, je len akási hra, ktorú musia vyhrať ...
 
Umučenie Krista (2004)
the-passion-of-the-christ-umucenie-krista IMDB: 7.1 127 min    historická dráma    od 15 rokov    USA    (Passion of the Christ)

Umučenie Krista je film o posledných dvanástich hodinách života Ježiša Nazaretského. Film sa začína v záhrade Getsemanskej, kam sa Ježiš odišiel po Poslednej večeri modliť. Ježiš odoláva zvodom Satana a následkom zrady Judáša Iškariotského je zatknutý a odvedený do Jeruzalema, kde ho vodcovia farizejov obvinia z rúhania a vynesú nad ním rozsudok smrti.
Ježiš je predvedený pred Piláta, rímskeho miestodržiteľa v Judsku, ktorý si vypočuje obvinenia vznesené farizejmi. Pilát pochopí, že sa jedná o politický spor a odovzdá rozhodnutie kráľovi Herodesovi.

 
Ratatouille (2007)
ratatouille-film IMDB: 8.1 111 min    animovaná rodinná komédia    od 3 rokov    USA    (Dobrú chuť!)

Mladý potkan Remy sníva o tom, že sa napriek želaniu svojej rodiny a očividnej prekážke svojho pôvodu stane veľkým francúzskym šéfkuchárom. Osud Remyho zaveje do stoky pod vyhlásenou reštauráciou, ktorú preslávil jej zakladateľ, kulinárska legenda Auguste Gusteau. Nehľadiac na nebezpečenstvo a fakt, že je neobvyklým a hlavne nevítaným návštevníkom špičkovej francúzskej reštaurácie, Remy sa napriek “volaniu kanála” rozhodne splniť svoj sen. Jeho vášeň pre varenie a kvalitné jedlo spustí sled komických situácií, ktorý obráti hore nohami kulinársku scénu v Paríži...
 
Into the Wild (2007)
into-the-wild-utek-do-divociny IMDB: 8.2 148 min    dobrodružný/ biografický/ dráma    od 12 rokov    USA    (Útek do divočiny)

Málokto z nás má takú odvahu ako Christopher McCandless. Mal dvadsaťdva, keď doštudoval vysokú, ale namiesto toho, aby vplával do civilizačného prúdu, ukázal mu vztýčený prostredník a z naivného snílka premenil v symbol jednej generácie Američanov. Každý krok jeho cesty z mesta do tej najsurovejšej divočiny sledoval slávny herec Sean Penn, ktorý sa tento raz uspokojil s rolou režiséra a scenáristu. Chris McCandless bol skutočným dobrodruhom, ktorého život inšpiroval podobne stavaného spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knižky podľa jeho denníkových záznamov.
 
A walk to remember (2002)
walk-to-remember-skola-pocitov IMDB: 7.1 101 min    romantický/ dráma    od 12 rokov    USA    (Škola pocitov)

Príbeh je typickým príbehom lásky dvoch ľudí, ktorí sú navzájom takí odlišní. On je obľúbený chalan v škole, ona "šedá myška." Všetko sa zmení potom, čo večný rebel Landon opäť raz poruší pravidlá, čoho dôsledkom je nútené doučovanie slabších žiakov. Tam sa stretáva s Jamie, ktorá doučuje žiakov tiež. Častejšie strávené chvíle spolu spôsobia, že sa z tvrdého chalana stane chlapec zamilovaný do niekoho, na koho sa predtým ani nepozrel. Krásny romantický film, ktorý Vás prinúti zamyslieť sa nad zmyslom života.
 
UP (2009)
up-hore-film IMDB: 8.3 96 min    dobrodružný/ animovaný    od 7 rokov    USA    (Hore/ Vzhůru do oblak)

Tvorcovia filmov Ratatouille a Wall-E vám prinášajú ďalší originálny príbeh. 78-ročný predavač balónov Carl Fredricksen žije v malom, starom, útulnom domčeku uprostred veľkomestskej zástavby. Jedného dňa ho omrzí večné otravovanie staviteľov a rozhodne sa splniť si dobrodružný cestovateľský sen – navštíviť Južnú Ameriku. Nafúkne tisíce balónov a aj s chalúpkou vzlietne k oblakom. Netuší, že omylom sa s ním vzniesol aj prehnane aktívny skautík kórejského pôvodu Russell. Najnepravdepodobnejšia dvojica hrdinov tak putuje oblohou, zachraňuje svet a nikdy nezmešká svoj pravidelný popoludňajší čaj…
 
In the Name of the Father (1993)
in-the-name-of-the-father-v-mene-otca IMDB: 8.1 133 min    biografický/ dráma    od 12 rokov    Írsko/ UK    (V mene otca)

Film natočený podľa skutočného príbehu o Írskom chlapíkovi, ktorý je krivo obvinený anglickou vládou zo spáchania bombového atentátu, v službách IRA, na istý bar v Anglicku pri ktorom zahynulo niekoľko ľudí. Prvá polovica filmu zväčša popisuje jeho život v Anglicku, kam ho poslal jeho otec po istých nezhodách z IRA. Druha polovica filmu sa zväčša odohráva v súdnej sieni a vo väzení kde strávil skoro 15 rokov aj s otcom.
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 3
Home Odporúčame Kvalitné filmy
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov