Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Leeland (Christian Rock)

leeland-music-bandTexas, USA (2004 - súčasnosť)

Leeland – kresťanská rocková kapela z Texasu, ktorá vznikla v roku 2004. História kapely sa začala písať v kostole, kde 11 ročný Leeland Mooring zaspieval jeho prvú pieseň Shine. Po úspešnom vystúpení začala celá jeho rodina cestovať po Spojených štátoch, v 14 rokoch sa mladý Leeland dostal do finále skladateľskej a speváckej súťaže. Hoci súťaž nevyhral, priniesla mu široké možnosti – jednou z nich bola aj možnosť spoznať súčasného manažéra kapely.

Pôvodnú zostavu skupiny Leeland tvorili práve Leeland Mooring, jeho starší brat Jack, ich bratranci a priatelia. Na názve Leeland sa zhodli, keďže podľa ich slov "znie cool". Neskôr sa zloženie kapely zmenilo a v súčasnostis bratmi Mooringovými vystupuje aj ich sestra Casey a bubeník Mike Smith.

V roku 2006 vyšiel prelomový debutový album Sound Of Melodies, čím sa Leeland stali jedným z najdôležitejších hlasov novej generácie worshipovej hudobnej scény. Kapela bola známa svojimi vystúpeniami plnými energie a vášne, tento album priniesol novú silu, nové túžby po osobnom prežívaní viery. Po hudobnej stránke sa dá považovať za chválový album v melodickom prevedení.

Vo všeobecnosti sa hudobný štýl Leelandu dá vrámci alternatívnej súčasnej kresťanskej hudby definovať akoprogresívny rock. Piesne kapely sú melodické, s prvkami pop-rocku – porovnávané s Coldplay, Travis alebo U2.

Dojem zo všetkých albumov sa dá vyjadriť ako vynikajúci zážitok z hudby, ktorá mieša prvky kreativity Coldplay so srdcom Hillsongu.

Za albumy boli členovia kapely viackrát nominovaní na významné ocenia – Grammy Award, či Dove Awardv rôznych kategóriách.

 

Diskografia:


zdroj: www.fln.sk
oficiálna stránka kapely: http://leelandonline.com
 
Home Odporúčame Hudba Leeland (Christian Rock)
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov