Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Komédia
Intouchables (2011)

intouchables-nedotknutelni IMDB: 8.6 112 min    komédia/ biografický/ dráma    od 12 rokov    FR    (Nedotknuteľní)

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa, živelného mladíka z predmestia, ktorého práve prepustili z väzenia. Inak povedané, nájde si azda najmenej vhodnú osobu na takúto prácu. Podarí sa im prepojiť nemožné: Vivaldiho s populárnou hudbou, serióznosť a žoviálne vtipy, luxusné obleky a teplákové súpravy. Bláznivé, zábavné, silné, neočakávané a napokon "nedotknuteľné", presne takým sa stane ich priateľstvo. Komédia s dramatickou zápletkou o tom, že ani človek nehybný od krku po palce na nohách, odrazu odkázaný na pomoc druhých, nemusí stratiť zmysel života.
 
Život je krásny (1997)
la_vida_es_bella_life-is-beautiful_zivot-je-krasny IMDB: 8.5 116 min    komédia/ dráma    od 13 rokov    ITA    (Life is beautiful/ La vita è bella)

V roku 1939 prichádza so svojim priateľom do Arezza v Toskánsku čašník Guido Orefice, muž plný energie a bláznivých nápadov. Stretne tu mladú učiteľku Doru a aj napriek tomu, že už má nápadníka, podľahne jeho čaru a vydá sa za neho. Narodí sa im syn Giosue, ale spokojné nažívanie sa čoskoro skončí. Guido je totiž pôvodom Žid a pred koncom druhej svetovej vojny ho aj spolu so synom a ženou odvlečú do koncentračného tábora. V snahe uchrániť syna pred hroznou pravdou predstiera, že tábor, kde sú uväznení, je len akási hra, ktorú musia vyhrať ...
 
The Bucket List (2007)
thumb_bucket-list IMDB: 7.4 97 min    dobrodružný/ komédia    od 12 rokov    USA    (Kým si po nás príde)

Nervózny a zlostný milionár Edward Cole (Jack Nicholson) a sčítaný automechanik Carter Chambers (Morgan Freeman) sa stretnú v jednej nemocničnej izbe s rovnakou diagnózou – rakovina. Zostáva im už iba pár mesiacov života a preto spoločne zostavia zoznam vecí, ktoré chcú ešte stihnúť, než zomrú. Edward je typ človeka, ktorý si chce za každú cenu užiť, hľadá radosť, ale žiaľ, zmôže sa vždy len na krátkodobé potešenie. Carter sa odhodlá na spoločnú cestu s Edwardom snáď práve preto, že mu chce pomôcť nájsť skutočnú radosť zo života.
 


Home Odporúčame Kvalitné filmy Komédia
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov