Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Gran Torino (2008)
gran-torino-film-clint-eastwoodIMDB: 8.3 116 min    dráma    od 12 rokov    USA

Clint Eastwood si tentokrát zahral starého, ufrflaného vojnového veterána z Vietnamu Walta Kowalskeho. Film sa začína pohrebom jeho manželky. Zvlášť tu si uvedomí, aká je jeho rodina, ktorá ho nemiluje a jediné, čo ju zaujíma sú peniaze a dedičstvo. Je nepríjemný voči svojmu okoliu, zvlášť voči miestnemu farárovi, ktorého Kowalskeho manželka pred smrťou prinútila prisahať, že vyspovedá jej manžela Walta. Ten to však zásadne odmieta. Siuácia sa zmení, keď sa do susedstva prisťahuje vietnamská rodina.


Hoci ich Kowalski spočiatku častuje rasistickými poznámkami a uráža, zistí, že má s nimi veľa spoločného. Zvlášť sa spriatelí s násťročným chlapcom Thaom a prehodnotí svoje postoje.

Ako u ostatných Eastwoodových filmov z posledných cca 10 rokov aj v tomto prípade sa jedná o filmovú lahôdku. Režisér a hlavny predstaviteľ opäť natočil pútavý film, v ktorom už po niekoľký krát dokázal, že je vynikajúcim psychológom čo do medziľudských vzťahov. Za príbehom nezaostávajú ani presvedčivé herecké výkony hlavných predstaviteľov. Film, ktorý treba vidieť.

zdroj: www.novefilmy.sk
 
Home Odporúčame Kvalitné filmy Dráma Gran Torino (2008)
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov