Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Into the Wild (2007)
into-the-wild-utek-do-divociny IMDB: 8.2 148 min    dobrodružný/ biografický/ dráma    od 12 rokov    USA    (Útek do divočiny)

Málokto z nás má takú odvahu ako Christopher McCandless. Mal dvadsaťdva, keď doštudoval vysokú, ale namiesto toho, aby vplával do civilizačného prúdu, ukázal mu vztýčený prostredník a z naivného snílka premenil v symbol jednej generácie Američanov. Každý krok jeho cesty z mesta do tej najsurovejšej divočiny sledoval slávny herec Sean Penn, ktorý sa tento raz uspokojil s rolou režiséra a scenáristu. Chris McCandless bol skutočným dobrodruhom, ktorého život inšpiroval podobne stavaného spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knižky podľa jeho denníkových záznamov.

Predloha, ktorá mu pripomína najlepšie dobrodružné cestopisy Jacka Londona nadchla práve Seana Penna, ktorý sa okamžite po prečítaní rozhodol kúpiť práva a natočiť podľa nej film. „Že chcem natočiť film, som vedel hneď po prvom prečítaní. Tá téma, postavy a prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, si priamo vyžiadali, aby sa objavili na filmovom plátne. Dúfam, že sa mi podarí omotať si divákov okolo prsta rovnako pevne, ako sa to podarilo Krakauerovi s ľuďmi, ktorí to čítali“, hovorí Penn. Chris sa odlišoval odjakživa, ale to, čo urobil bezprostredne po absolvovaní univerzity, ho robí výnimočným i medzi výnimočnými. Všetky svoje dovtedajšie úspory venoval charite a s minimálnou výbavou a prípravou vyrazil naprieč Spojenými štátmi na Aljašku, kde chcel vyskúšať život v divočine. Na svojej strastiplnej ceste , behom ktorej mu išlo niekoľkokrát o život, stretol spústu úžasných bytostí, ktoré sformovali jeho pohľad na svet a pomohli v príprave na vstup do chrámu prírody na neľútostnom americkom severe. Naivný mladík sa behom tej cesty pretransformoval v sebavedomého muža, lenže v lone aljašskej divočiny mu ani tento prerod nebol moc platný. Splnený sen bohužiaľ niekedy stojí viac než kopu peňazí. Rovnaký prerod ako jeho hrdina absolvoval aj talentovaný herec Emile Hirsch (Legendy z Dogtownu, Alpha Dog), ktorý musel absolvovať náročnú prípravu, aby Seanovi Pennovi dokázal, že túto cestu dokáže zdolať. Sprevádzajú ho na nej hviezdne mená. Marcia Gay Harden (Tajomná rieka, Úsmev Mony Lisy) a William Hurt (Mr. Brooks, Dejiny násilia) ako jeho rodičia, alebo Vince Vaughn (Rozchod!) a Catherine Keener (Adaptácia, Kapote) ako jeho svojrázni sprievodcovia.

oficiálny obsah od distribútora
 
Home Odporúčame Kvalitné filmy Dobrodružné Into the Wild (2007)
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov