Domka Ivanka pri Dunaji

Register
Dobrodružné
Into the Wild (2007)
into-the-wild-utek-do-divociny IMDB: 8.2 148 min    dobrodružný/ biografický/ dráma    od 12 rokov    USA    (Útek do divočiny)

Málokto z nás má takú odvahu ako Christopher McCandless. Mal dvadsaťdva, keď doštudoval vysokú, ale namiesto toho, aby vplával do civilizačného prúdu, ukázal mu vztýčený prostredník a z naivného snílka premenil v symbol jednej generácie Američanov. Každý krok jeho cesty z mesta do tej najsurovejšej divočiny sledoval slávny herec Sean Penn, ktorý sa tento raz uspokojil s rolou režiséra a scenáristu. Chris McCandless bol skutočným dobrodruhom, ktorého život inšpiroval podobne stavaného spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knižky podľa jeho denníkových záznamov.
 
Misia (1986)
the-mission-movieIMDB: 7.4 125 min    dobrodružný/ historická dráma    od 12 rokov    UK    (The Mission)

Dej výpravného príbehu sa odohrává v roku 1750 v španielských a portugalských kolóniách Južnej Ameriky. Obchodník s otrokmi (Robert de Niro) je obávaný pre svoju prchkú povahu. V súboji o ženu zabije svojho bratra, ale neskoršie výčitky ho prinútia hľadať možnost, ako odčiniť svoju vinu. Vydáva sa na nebezpečnú misijnú cestu po boku kňaza Gabriela (Jeremy Irons).


 
Blood Diamond (2006)

blood-diamond-filmIMDB: 8.0 143 min    dobrodružná dráma    od 12 rokov    USA    (Krvavý diamant)

Diamant, azda najvzácnejšia hmotná vec, ktorou môže byť človek obdarený. Na pohľad niečo veľmi krásne, vo svojom vnútri však niečo, čo skrýva náročnú prácu a utrpenie. Režisér Edward Zwick spolu s Leonardom DiCapriom a Dijmonom Hounsounom sa nám túto identitu pokúsia prebádať. Film, ktorý očaril nielen amerických filmových fanúšikov ale aj Americkú akadémiu, za ktorú dostal 5 nominácii na Oscara, dorazil do slovenských kín.
 


Home Odporúčame Kvalitné filmy Dobrodružné
credofacebookfarnost-ivanka-pri-dunajilumenmladez-sksaleziani-dona-boscazdruzenie-salezianov-spolupracovnikov